Czym jest Magiowizja?

Magiowizja to konkurs międzyszkolny, który bazuje na mugolskim widowisku "Eurowizji". Zasady są bardzo podobne do wydarzenia znanego ze świata niemagicznego. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa i wzmacnianie współpracy między poszczególnymi uczelniami.

Zasady

Każda ze szkół biorących udział, w dowolny przez siebie sposób wybiera reprezentanta lub reprezentantów swojej placówki, którzy występują wraz ze swoją piosenką przed społecznością całego magicznego świata. Ocenia ich nie tylko publiczność, ale także wybrane jury z każdej akademii, które pod koniec imprezy rozdziela swoje punkty między poszczególne szkoły. Zwycięzca może być tylko jeden!

Poprzednie edycje

Pierwsza edycja odbyła się pod koniec 2014 roku i wzięło w niej udział 8 szkół magii. Wygrał zawodnik z Argo Magic School - Jerry Blue z piosenką Birdy "Skinny Love". Ten występ jak i inne możecie znaleźć TUTAJ.

Druga w kolei Magiowizja miała miejsce w lipcu 2016 roku, na której ponownie wzięło udział 8 szkół magii, lecz to Instytut Magii Knighton zdobył pierwsze miejsce, a tuż za nim uplasował się Uniwersytet Magii i Czarodziejstwa, a ostatnie miejsce na podium zajął Wirtualny Hogwart. Wszystkie występy odsłuchać możecie TUTAJ.

Trzecia edycja odbyła się 6 maja 2017 roku, gdzie ponownie udział wzięło 8 szkół, a sposób głosowania zmienił się na ten, który mogliśmy widzieć w Eurowizji 2016. Z niewielką przewagą nad Winsfordem, Magiowizję wygrała Cassandra Pledge z HPSchool, której występ możecie obejrzeć TUTAJ.